Siirry sisältöön

InfoCare on nyt osa Onitio konsernia ja yhteistyömme jatkuu Onition kanssa

Joonas Hyttinen
Kirjoittaja:
Joonas Hyttinen
Tietohallintojohtaja
InfoCare on nyt osa Onitio konsernia ja yhteistyömme jatkuu Onition kanssa

Rekrytoimme yhteistyössä Onition kanssa IT-osaajia lähitukeen ja Service Deskiin. Aikaisemmin InfoCarena tunnettu asiakkaamme on nyt osa Onitio konsernia. Kun rekrytoimme osaajia lähitukeen ja Service Deskiin, haemme ammattilaisia, jotka ovat intohimoisia asiakaspalvelusta ja teknisestä tuesta. Näillä rooleilla on keskeinen asema Onition monipuolisten palveluiden tarjoamisessa asiakkailleen.

Onitio on vakiinnuttanut asemansa Pohjoismaiden IT-palvelualalla ja kasvaa edelleen yhdessä kumppaneidensa ja asiakkaidensa kanssa. Yrityksellä on yli 1 500 työntekijää ja noin 2 miljardin Norjan kruunun vuosiliikevaihto. Onitio tarjoaa laaja-alaisia IT-palveluita eri toimialoille Pohjoismaissa ja toimii pitkäaikaisena kumppanina asiakkailleen.

Onition konsernia johtaa Malin Yrwing, jolla on pitkä kokemus pohjoismaisesta IT- ja palveluliiketoiminnasta. Onitio on muodostettu yhdistämällä useita aiempia yhtiöitä, ja uuden brändin kehittäminen jatkuu yrityksen kasvaessa ja kehittyessä.

Onitio tekee yhteistyötä Wippii Work Oy:n kanssa vastatakseen rekrytoinneistaan Pohjoismaissa. Wippii Work tuo osaamista ja asiantuntemusta rekrytointiprosessiin, auttaen Onitiota kasvattamaan tiimiään ja varmistamaan oikeat osaajat organisaation eri rooleihin. Tämä yhteistyö tukee Onition kasvustrategiaa ja varmistaa, että konserni pystyy palvelemaan asiakkaitaan jatkossakin korkealla laadulla.