Wippii Work koostuu monipuolisista henkilöstöalan ammattilaisista erilaisilla taustoilla. Toimistollamme työpäiviä värittää huumori, joskus huonokin, ja nauru on täällä usein herkässä. Työmme otamme kuitenkin aina vakavasti. Meitä kaikkia yhdistää halu tarjota Suomen parhaita henkilöstöpalvelualan ratkaisuja!

Markus Suonpää

Chief Executive Officer, Co-Founder

markus.suonpaa@wippiiwork.com

Senni Hyyppä

Controller
+358 40 660 9394
senni.hyyppa@wippiiwork.com

Petri Toivonen

Chief Operating Officer (COO)

petri.toivonen@wippiiwork.com

Joonas Hyttinen

Chief Information Officer (CIO), Co-Founder

joonas.hyttinen@wippiiwork.com

Janette Heltimoinen

Account Manager
+358 40 777 5564
janette.heltimoinen@wippiiwork.com

Liisa Kankainen

Accounting Specialist
+358 40 771 0706
liisa.kankainen@wippiiwork.com

Milla Viskari

Chief Financial Officer
+358 40 544 0662
milla.viskari@wippiiwork.com

(on maternity leave)

Aleksi Alho

Inhouse Manager, Logistics (Turku)
+358 40 673 2203
aleksi.alho@wippiiwork.com

Emma Harjanti

Inhouse Manager, Logistics (Vantaa)
+358 40 688 6328
emma.harjanti@wippiiwork.com

Sonja Mattila

HR Director
+358 40 635 8229
sonja.mattila@wippiiwork.com

Hanna Mikkonen

Recruitment Consultant
+358 40 775 6963
hanna.mikkonen@wippiiwork.com

Iida Moskari

Recruitment Consultant
+358 40 484 4508
iida.moskari@wippiiwork.com

Emilia Ståhlhammar

Content Specialist

emilia.stahlhammar@wippiiwork.com

Tita Vuoksenturja

Recruitment Consultant
+358 40 843 2149
tita.vuoksenturja@wippiiwork.com

Tuua Hautalampi

Recruitment Consultant
+358 40 828 6770
tuua.hautalampi@wippiiwork.com

Annamari Heiskanen

Recruitment Consultant
+358 40 637 8757
annamari.heiskanen@wippiiwork.com

Maija Laurila

Recruitment Consultant
+358 40 579 8663
maija.laurila@wippiiwork.com

Julia Laakso

HR Consultant
+358 40 724 0808
julia.laakso@wippiiwork.com

(on maternity leave)

Mia Kurkela

HR Assistant

mia.kurkela@wippiiwork.com

Jenna Kärnä

HR Coordinator
+358 40 626 2223
jenna.karna@wippiiwork.com

Tiina Junnila

HR Specialist
+358 40 351 9306
tiina.junnila@wippiiwork.com

Matias Merinen

Service Manager
+358 40 525 0337
matias.merinen@wippiiwork.com

Anne Wahlström

Recruitment Consultant
+358 40 615 9933
anne.wahlstrom@wippiiwork.com

Timmy Kinnunen

Account Director
+358 40 359 1090
timmy.kinnunen@wippiiwork.com

Wippii Work Oy

KäyntiosoiteMannerheimintie 3B 3. kerros, 00100 Helsinki

PostiosoiteMannerheimintie 3B 3. kerros, 00100 Helsinki

Henkilöstömme sähköpostiosoitteet ovat muotoa:
etunimi.sukunimi@wippiiwork.com