Wippii Work koostuu monipuolisista henkilöstöalan ammattilaisista erilaisilla taustoilla. Toimistollamme työpäiviä värittää huumori, joskus huonokin, ja nauru on täällä usein herkässä. Työmme otamme kuitenkin aina vakavasti. Meitä kaikkia yhdistää halu tarjota Suomen parhaita henkilöstöpalvelualan ratkaisuja!

Markus Suonpää

CEO, Co-Founder

markus.suonpaa@wippiiwork.com

Milla Viskari

Chief Financial Officer
+358 40 544 0662
milla.viskari@wippiiwork.com

Ronie Oljemark

Chief Services Officer
+358 45 343 2722
ronie.oljemark@wippiiwork.com

Heikki-Veli Nykänen

Service & Account Manager
+358 44 770 0099
heikki-veli.nykanen@wippiiwork.com

Liisa Kankainen

Financial Coordinator
+358 40 771 0706
liisa.kankainen@wippiiwork.com

Joonas Hyttinen

Co-Founder, Business Manager

joonas.hyttinen@wippiiwork.com

Kim Oljemark

Account Supervisor
+358 45 209 1055
kim.oljemark@wippiiwork.com

Julia Laakso

HR Consultant
+358 40 724 0808
julia.laakso@wippiiwork.com

(on maternity leave)

Sonja Mattila

HR Consultant
+358 40 635 8229
sonja.mattila@wippiiwork.com

Janette Heltimoinen

Sales Manager
+358 40 777 5564
janette.heltimoinen@wippiiwork.com

Matias Merinen

NTJ Team Leader
+358 40 525 0337
matias.merinen@wippiiwork.com

Eeva McLean

NTJ Team Leader
+358 40 484 4508
eeva.mclean@wippiiwork.com

Timmy Kinnunen

NTJ Team Leader
+358 40 359 1090
timmy.kinnunen@wippiiwork.com

Jenna Kärnä

HR Assistant
+358 40 626 2223
jenna.karna@wippiiwork.com

Wippii Work Oy

Yrityksille 020 769 8929

Työnhakijoille020 769 8922

Taloushallinto020 769 8928

KäyntiosoiteKaivokatu 10 B, 6. kerros, 00100 Helsinki

PostiosoiteKaivokatu 10 B, 00100 Helsinki

Verkkolaskuosoite003722934277
(Maventa Välittäjätunnus: 003721291126)

Henkilöstömme sähköpostiosoitteet ovat muotoa:
etunimi.sukunimi@wippiiwork.com