Wippii Work koostuu monipuolisista henkilöstöalan ammattilaisista erilaisilla taustoilla. Toimistollamme työpäiviä värittää huumori, joskus huonokin, ja nauru on täällä usein herkässä. Työmme otamme kuitenkin aina vakavasti. Meitä kaikkia yhdistää halu tarjota Suomen parhaita henkilöstöpalvelualan ratkaisuja!

Markus Suonpää

CEO, Co-Founder

markus.suonpaa@wippiiwork.com

Ronie Oljemark

Chief Services Officer
+358 45 343 2722
ronie.oljemark@wippiiwork.com

Mikko Hänninen

NTJ Service Manager
+358 40 726 4447
mikko.hanninen@wippiiwork.com

Joonas Hyttinen

Co-Founder, Recruitment Specialist
+358 40 4128870
joonas.hyttinen@wippiiwork.com

Hang Nguyen

Payroll Specialist
+358 20 769 8928
hang.nguyen@wippiiwork.com

Liisa Kankainen

Financial Coordinator
+358 40 771 0706
liisa.kankainen@wippiiwork.com

Kim Oljemark

Senior HR Specialist
+358 45 209 1055
kim.oljemark@wippiiwork.com

Eeva McLean

HR Consultant
+358 40 484 4508
eeva.mclean@wippiiwork.com

Julia Laakso

HR Consultant
+358 40 724 0808
julia.laakso@wippiiwork.com

Heikki-Veli Nykänen

Senior Sales Manager
+358 44 770 0099
heikki-veli.nykanen@wippiiwork.com

Janette Heltimoinen

Sales Manager
+358 40 777 5564
janette.heltimoinen@wippiiwork.com

on maternity leave

Juho Jansson

NTJ Team Leader
+358 40 359 1090
juho.jansson@wippiiwork.com

Matias Merinen

NTJ Team Leader
+358 40 525 0337
matias.merinen@wippiiwork.com

Wippii Work Oy

Yrityksille 020 769 8929

Työhakijoille020 769 8922

Taloushallinto020 769 8928

KäyntiosoiteKaivokatu 10B, 6. kerros, 00100 Helsinki

PostiosoiteKaivokatu 10 B, 00100 Helsinki

Henkilöstömme sähköpostiosoitteet ovat muotoa:
etunimi.sukunimi@wippiiwork.com